Pat – Cmt 9:00 – 19:00, Pazar- Kapalı

+(90) 216 461 70 04

info@ozeldental.com

Gülüş tasarımıGülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Günümüz yaşam koşullarında hız çok önemli olmaya başladı. Hızlı bir diş tedavisi başarı için artık çok önemli hale geldi. 3d teknolojileri sayesinde diş hekimliğinde de ciddi gelişmeler yaşandı. Diş hekimine gelen insanlar tedavilerinin ağrısız ve hızlı bir şekilde olmasını istiyorlar. Geçici dişlerin yaşatmış olduğu sıkıntıları da yaşamak istemiyorlar. İşte cerec teknolojisi sayesinde bu beklentileri karşılamak mümkün. CAD/CAM yöntemi sayesinde önce CAM kısmıyla kamera ile görüntü alınır daha sonra ise CAD kısmı ile hazırlanmış olan tasarım porselen bloklardan kazınarak kuron üretilir.

CEREC CAD/CAM sistemleri ile her türlü restoratif diş tedavisi yapılabilmektedir. Estetik diş hekimliği ‘nde sık uygulanan yaprak porselen, zirkonyum kaplama, ful seramik kuron ve özellikle sağlıklı diş dokusunun çok az kaldığı vakalarda yapılan porselen inley-onley dolgular Cerec sistemleri sayesinde en kısa süre de ve maksimum hassasiyetle üretilip hastalara uygulanabilmektedir.

Bu işleme başlamadan önce diş hekimi bu teknoloji için uygun vaka olup olmadığını değerlendirir. Çünkü her yeni teknoloji her vaka için kullanılması düşünülemez. Çoğu vaka için bu teknolojiyi uygulamak pekâlâ mümkün. Vaka seçimi sonrası klasik olarak anestezi uygulanıp diş hazırlanmalıdır. Eğer seramik dolgu yani inley işlemi yapılacak ise dişin çürüğü temizlenir ve kamera ile hemen ölçü alınır. İşlem yaklaşık 2 dakika sürer. Sonrasında sanal ortama dişin 3d görüntüsü alınıp üzerinde tasarım yapılır.

Tasarım sonrası ise özel bir 3d cihazın bıçakları sayesinde porselen blok materyallerden diş 5 dakika için de üretilir ve hastamız koltukta 10 dakika bekletilmiş olunur. Hazırlanan seramik dolgu doğal dişe yapıştırılır. Toplam süre ise 20 dakikadır. Hazırlanmış porselen materyalinin rengi doğal diş ile aynı renkte hazırlanır. Eğer renk ile ilgili bir uyumsuzluk söz konusu olursa rengi değiştirmek yaklaşık 5–7 dakika arasında sürer.